Hírek

Kirándulás az állatkertbe

Bővebben...:

XX. heti tudománykör elemistáknak

Bővebben...:

Iskolánk 17-ik alkalommal szervezi meg az Atlantisz harangoz országos versmondó vetélkedőt

Bővebben...:

XIX. heti tudománykör elemistáknak

Bővebben...:

Legfrissebb videó

Támogatóink

Beiratkozás az elemi osztályokba

12722185 1082568538472547 114687063 o

Az előkészítő osztályokba bejutottak névjegyzéke

Tudnivalók

a 2017–2018-as tanév előkészítő osztályába történő beiratkozásról 

Iskolánk a 2017–2018-as tanévben két előkészítő osztályt indít:

 • E. B osztály (angol nyelvoktatás).

Az iskolánkba való felvétel a minisztérium által kiadott módszertan alapján történik, az általános és az iskola saját szempontrendszere alapján.

A sajátos szempontrendszer itt tanulmányozható.

Beiratkozni az iskola titkárságán lehet február 27. és  március 16. között.

A beiratkozáshoz szükséges iratok:

 • hivatalos beiratkozási kérvény,
 • a gyerek születési bizonyítványa – eredeti és fénymásolat,
 • a szülő személyi igazolványa és annak másolata,
 • az iskola saját szempontrendszerének megfelelő igazolások,
 • pszichológiai felmérés (abban az esetben, ha a gyerek nem tölti be szeptember 1-ig a hat évet),
 • az iskola és szülő közötti szerződés,
 • az iskola által szerkesztett kérdőív kitöltése.

( A kitöltendő kérdőívek az iskola titkárságán vehetők át.)

Felhívjuk a szülők figyelmét:

 • Túljelenkezés esetén nem tudjuk biztosítani az igényelt tanítóhoz való bejutást.
 • Túljelentkezés esetén az osztályok összetételéről az iskola Vezető Tanácsa dönt.
 • Felkérjük a kedves szülőket, hogy a törvényes utasításokat vegyék figyelembe, és e szerint járjanak el. Továbbá megkérjük, hogy az iratkozás előtt tanulmányozzák az iskola belső rendszabályzatát, amely az iskola könyvtárában található.
 • A gyermekek osztályközösségbe való leosztása, valamint az idegen nyelv megállapítása szeptember elején történik.
 • Túljelenkezés esetén nem tudjuk biztosítani a megjelölt idegen nyelv oktatását.

Szeretettel várunk minden érdeklődőt!

Tájékoztató

iskolánk elemi osztályainak tevékenységeiről

 

Iskolánk elemi osztályaiban a hagyományos és korszerű módszerek ötvözésével igyekszünk biztosítani tanulóink egységes szellemi, lelki, erkölcsi nevelését és fejlődését. A szakmai szempontból gondosan kiválasztott tanítók, a szükséges alapfeltételek, a tanfelszerelések, a hangulatos osztálytermek mind ezt a célt szolgálják.

Fontos célkitűzésünk a tehetséggondozás, amely állandó és megtervezett tevékenység formájában történik. A tanítók és a Balázs Ferenc Oktatási Központ munkatársai a tehetséges gyermekeknek anyanyelvből (beszédművelés, szövegértés, helyesírás) és matematikából térítésmentesen külön foglalkozásokat szerveznek.

A tehetséggondozás mellett felzárkóztató tevékenységeket tartunk, melyekkel elősegítjük a román nyelv tanulását és a helyesírás fejlesztését.

Választott tantárgyként/programként ajánljuk: a blockflöte- és néptáncoktatást, a képzőművészeti kört, a tehetséggondozást, a sportjátékokat. A fent említett programokat az egyház és a szülők anyagi támogatásával működtetjük.

A délután folyamán az Instrumentor Egyesület magánúton zongora- és gitároktatást biztosít.

Iskolánkban intenzív angol és német nyelvoktatás folyik: E-I-II. osztályokban heti 2 órában, III-IV. osztályban heti 4 órában. Ezt a programot a szülők és az állam anyagi támogatásával valósítjuk meg.

Az iskolai programon belül - amennyiben igény van rá, és a szülő anyagilag támogatja - ebédet is biztosítunk, majd ezt délutáni foglalkozás (lazító játékok, lecketanulás) követi a tanítónő felügyelete alatt, délután 4 óráig. 

Tanulóink minden évben anyanyelvi versenyeken, sportnapokon, különböző versenyeken (matematika, szövegértés, helyesírás), általános műveltségi vetélkedőn  vehetnek részt.

Szülőkkel, nagyszülőkkel együtt ünnepeljük a karácsonyt és tartjuk a farsangot. A tanév során ünnepélyeket, kirándulásokat és táborokat szervezünk, amelynek célja a közösségépítés és a vallásos-erkölcsi nevelés.

16730099 1245090818871421 1512606517650211872 n


10612701 805764449470729 5883748619594171308 n

Untitled

 

Május 2017
H K Sz Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4